پنج شنبه , ۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
خانه / یادداشت / بی عرضه نباش!

بی عرضه نباش!

عضو هیئت علمی هستی؟

رئیس هستی؟

کارخونه داری؟

پول داری؟

اینا مهم نیست…

یه چیز داشته باش در راه خدا بدی…

بی عرضه نباش!

مال یه اربابی رو دزدیدند، دزد هم پا به فرار گذاشت. ارباب به غلامش گفت: بدو برو بگیرش. غلام هم دنبال دزد دوید. ولی بهش نرسید. برگشت پیش اربابش و گفت بهش نرسیدم. اربابش گفت چرا نرسیدی؟ خب تو می دویدی و اونم می دوید دیگه. باید بهش می رسیدی. غلام گفت بگم چرا نرسیدم؟ ارباب گفت بگو؟ گفت: چون اون واسه خودش می دوید و من واسه تو!

بله!

و این چنین می شود که بعضی از بچه مذهبی ها شل میشن! شل تشریف دارند…

حالا که بنا شد برا خدا بدویی دیگه انگیزه نداری، آره؟؟! اما اون که واسه پول و منافعش می دوه محکم تر از تو می دوه… اینجوریه؟!

آره دیگه… غلامه گفت اون واسه خودش می دوید ولی من واسه تو می دوم

اونوقت می بینیم اون اهل دنیا، هنرش بیشتره… البته بعضاً ها… چرا؟ چون انگیزه داره و خودش و کشته واسه انگیزه های نفسانی و شخصیش

ولی من چون قراره واسه خدا بدوم، انگیزه ندارم… میگم بیخیال

برعکسه … دزده واسه خودش می دوئه… ولی تو چون واسه ارباب می دویی شل می دویی؟ بابا برعکسه! باید بگی چون واسه ارباب می دوئم محکم می دوئم، سریع می دوئم و توی دزد هم هیچ وقت به گرد پای من نمی رسی…

بزرگ باشید.. بزرگوار باشید.. سفره دار باشید… فقرا از کنارتون بخورن، ببرن…

پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم از اول با پول حضرت خدیجه کار کردند.

دیدند این کار گرفته و جواب داده… سریع اومدند فدک رو از امیر المومنین و حضرت زهرا گرفتند

آدم بعضی از این کارخونه دار ها رو می بینه حال می کنه… میگه من اگه کارخونه رو جمع کنم خیلی بیشتر سود می کنم، ولی از کنار این کارخونه کلی آدم دارن نون می خورن.. دلم نمیاد! بچه های اونا بزرگ بشن و مدرسه برن و آدم مفیدی باشند، انگار بچه های خودم به جایی رسیدند… بابا خدا خیرتون بده… خدا روزیتون و چند برابر کنه… واقعا لذت می برم با دیدن این آدما… اینا کاسبن! کاسب های واقعی و زرنگ اینا هستند! با خودش بستن! با خودِ خدا دارن تجارت می کنن… مگه میشه یه طرف معامله خدا باشه و ضرر کنی؟!!!

تو باید نشون بدی که من چون دارم برا ارباب می دوئم محکم می دوئم… تو هیچوقت نمی تونی به گرد من برسی…

بی عرضه نباش!

نویسنده: حمیدرضا صادقی

مطلب پیشنهادی

حمیدرضا صادقی

زیبا و زیباتر

اولیاء خدا آمده‌اند تا بگویند دزدی بد است؟ ظلم بد است؟ دروغ بد است؟ این‌ها دین می‌خواهد؟ این‌ها امام حسین می‌خواهد که به خاطرش به گودی قتلگاه برود و تیکه تیکه شود؟ ندیده اید تا حالا این آدم‌های بی دین همه‌شان می گویند دزدی بده، دروغ بده، ظلم بده و ...؟ در فیلم‌ها ندیده‌اید؟ فیلم‌های هندی، کره‌ای، ژاپنی، هالیوودی و... همه می‌گویند دزدی بده، دروغ بده و... به خاطر این خداوند پیامبر می‌فرستد؟

4 دیدگاه

 1. سلام
  ممنون،خیلی خوب بود.
  ان شاءالله در راستای مطالبات جدی آقا که خیلی نسبت به تولید محتوای فرهنگی سالم و دارای استاندارد بالا به لحاظ تکنیک و مضمون، و در همه عرصه ها از جمله فضای مجازی،سینما،شعر و اکثر رشته های هنری، دغدغه دارن، گام برداریم.
  به نظر حقیر، حالا که اقدام به راه اندازی سایت کردید، متناسب با وقت و بودجه و سایر عوامل دیگر،نسبت به ارتقاء آن از جنبه های مختلف، از جمله تنوع نوع محصول ارائه شده به مخاطب و بروز بودن و جذاب تر بودن آن اقدام بفرمایید ان شاءالله.
  به نظر میرسه این سایت یه مقدار حالت شخصی و تفننی به خودش گرفته و هدف مشخصی از بودن و حضور خودش در عرصه ی عظیم نِت نداره.
  رعایت تکنیک های SEO و سایر عواملی که باعث میشه رتبه و آمار بازدید از سایت در گوگل ارتقاء پیدا کنه،میتونه در این زمینه بسیار موثر و کارآمد واقع بشه.
  ببخشید جسارت شد.
  از شهدا بیشتر مطلب بدید، مثلا همین عزیز دلمون علی آقای خوش لفظ،که انصافا انسان در برابر عظمت و سعه ی ایشون از خودش خجالت میکشه،از صبر فوق العاده شون،معرفت بی نظیرشون و…
  کافیه فقط یه بار کتاب #وقتی مهتاب گم شد، رو انسان مطالعه بکنه.
  یعنی آدم باید گونی سیب زمینی باشه اگه پای مطالعه کتاب زار نزنه!
  ان شاءالله شهدا از امثال حقیر که در جهل و ظلمت و خودشیفتگی و خودمحوری شون غوطه ور هستن،دستگیری کنن و با خودشون ببرن بر سر اون سفره ای که ازش متنعم هستن.
  رزقنا الله و اياكم.
  3  3
  • و علیکم السلام
   ممنونم بابت حسن نظر و نقدهای سازنده تون. بله همونطور که فرمودید این سایت در آغاز راه اندازی، تنها مکانی برای یادداشت های حقیر بود، ولی در ادامه دو نویسنده دیگر اضافه شدند و هر از گاهی لطف می کنند و یادداشت می گذارند. همونطور که فرمودید نقشه راهی تدوین نشده است. تدوین نقشه موضوعی و فعالیت جدی و وسیع، نیاز به نیروی انسانی و امکانات مادی زیادی داره که متاسفانه در دسترس نیست.
   البته از دوستانی که تمایل به کار جهادی دارند، بسیار استقبال می شود و اگر نیروها افزایش پیدا کنند، حتما نقشه راه نیز ترسیم می شود.
   چشم، ان شاءالله به شهدا می پردازیم.
   ممنون از دقت نظر و لطفتون.
   سلامت، موفق و عاقبت بخیر باشید.
   7   0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *