سه شنبه , ۳۰ مرداد, ۱۳۹۷
خانه / یادداشت / علّامه حسینی طهرانی و زیارت خواجه حافظ رضوان الله علیهما

علّامه حسینی طهرانی و زیارت خواجه حافظ رضوان الله علیهما

علامه طهرانی و علاقه ایشان به خواجه شیرازی

آیةالله حاج سید محمدصادق حسینی طهرانی مدّظلّه العالی:

…از مزارات شيراز بعد از زيارات امام زادگان معظّمى كه نامشان گذشت، به زيارت خواجه حافظ عليه الرّحمة بسيار مقيّد بودند و در آنجا با مرحوم خواجه انس و الفت و حالى خاصّ داشتند.

هر بار كه خدمتشان مشرّف مى شديم مدّتی توقّف ميكردند و گاهى در صورتى كه كسى تردّد نمى كرد ميفرمودند برخى از همراهان اشعارى از مرحوم خواجه را بخوانند.

يك بار به برخى از رفقاى شيراز فرمودند با مسؤول حافظيّه هماهنگ كنند كه براى سحر به زيارت مرحوم خواجه حافظ برويم.

يكى دو ساعت قبل از اذان صبح به حافظيّه رفتيم و نماز شب را در آنجا خواندند و بعد از آن، نماز صبح را به جماعت به ايشان اقتداء كرديم…

در يكى از اوقاتى كه مشرّف شده بوديم فرمودند: با من صحبت نكنيد تا من خودم به نزد شما بيايم. سرشان را روى قبر گذاشتند و قبر را در بغل گرفتند و شايد حدود بيست دقيقه اين حال طول كشيد.

نورمجرد «ج۲ ص ۴۳۸

مطلب پیشنهادی

حمیدرضا صادقی

زیبا و زیباتر

اولیاء خدا آمده‌اند تا بگویند دزدی بد است؟ ظلم بد است؟ دروغ بد است؟ این‌ها دین می‌خواهد؟ این‌ها امام حسین می‌خواهد که به خاطرش به گودی قتلگاه برود و تیکه تیکه شود؟ ندیده اید تا حالا این آدم‌های بی دین همه‌شان می گویند دزدی بده، دروغ بده، ظلم بده و ...؟ در فیلم‌ها ندیده‌اید؟ فیلم‌های هندی، کره‌ای، ژاپنی، هالیوودی و... همه می‌گویند دزدی بده، دروغ بده و... به خاطر این خداوند پیامبر می‌فرستد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *