جمعه , ۲۵ خرداد, ۱۳۹۷
خانه / یادداشت / چرا حاضر نیستی روزانه ۱۰ دقیقه براش وقت بذاری؟

چرا حاضر نیستی روزانه ۱۰ دقیقه براش وقت بذاری؟

*temp*

همیشه می‌نالند

همیشه یک‌جای کارشان می‌لنگد..

همیشه ناخوش‌اند! سر در گم‌اند…

کنارشان موج مثبت که نمی‌گیری هیــچ، حال تو را هم خراب می‌کنند..

بعد که دقیق‌تر می‌شوی در زندگی‌شان می‌بینی بله، خبری از نماز نیست! اینجاست که شصتت خبردار می‌شود مشکل از کجاست!

دلم می‌سوزد که غالبا دل صاف و ساده‌ای هم دارند، و همین ساده بودنشان نقطه ضعفشان شده تا شیطان راحت‌تر کارش را بکند. می‌گویند بابا دلت صاف باشه!

و اینجاست که “سادگی پاک‌ترین خطای دنیاست!”

متاسفانه این مصیبت در آخرالزمان گریبان‌ اکثر جوانان و چه‌بسا میانسالانی که پیشانی‌شان منزل بوسه شیطان شده را گرفته است!

 به‌نوعی نماز نخواندن مــد روز شده است!

خیلی وقت‌ها در قالب شوخی، دوستانه و برادرانه و از روی دلسوزی نه نصیحت، به کسانی که دیده‌ام نماز نمی‌خوانند یا خودشان با جسارت اعتراف کرده‌اند که نمی‌خوانند، گوشه و کنایه زده‌ام و گاهی مثل خودشان با جسارت! برخورد کرده‌ام که چرا نمی‌خوانی؟ از نخواندن چه سودی می‌بری؟! با خواندنش چه ضرری می‌کنی؟! تا به‌حال دیده یا شنیده‌ای که با نماز خواندن به کسی ضرری رسیده باشد؟! اصلا چقدر وقتت را می‌گیرد؟ اگر مثل من بخوانی، که بدتر از خود سراغ ندارم، نهایتا در طی شبانه‌روز ده دقیقه وقتت را می‌گیرد! دقیقا معادل وقت دو کامنت و ۴تا لایک مطالب چرند و مزخرف  شبکه‌های اجتماعی!

اینکه این شبکه‌های اجتماعی، چه تاثیرات سوء و خطرناکی دارد و چقدر وقت با ارزش‌تر از طلای ما را تبدیل به پ ه ن کرده است، بماند… اما آیا انقدر این ستون دین بی‌ارزش شده که حاضر نیستی روزانه ۱۰ دقیقه براش وقت بگذاری؟ چه خلوتی بهتر از خلوت‌کردن با خالق و هستی بخشت، همونی که بهت اینهمه نعمت‌های غیر فابل شمارش داده، سراغ داری؟

واقعا ما انسانها خیلی رو داریم … همیشه هم طلبکاریم …

حتما باید خدایی نکرده یا خودمون یا یکی از عزیزانمون کارش به بیمارستان بکشه، یا تصادف کنیم، یا بی‌پول و بدبخت بشیم، یا شکست عشقی بخوریم و عشقمون ولمون کنه، یا بچه‌مون گم بشه یا هزارتا بلا و مصیبت دیگه تا یاد خدا بیافتیم …

فقط یه لحظه به این فکر کنید هر لحظه ممکنه هرکدوم از این اتفاق ‌ها بیافته … با چه رویی می‌خواهیم از خدا کمک بگیریم؟؟!

نماز ارتباط بین بنده و خداست… هرچه نماز اول وقت‌تر و با حضور قلب بیشتری باشه، این نخِ ارتباطی تبدیل به طناب و چه‌بسا زنجیری محکم و غیر قابل گسستن خواهد شد …  تو رو خدا حتی در حدّ نخ هم که شده ارتباطتون و با خدا حفظ کنید، هرچند نازک، هرچند ضعیف… بعد می‌ببینید معجزه‌هایی رو که انتظارش رو داشتید … خواهید دید غیر ممکن‌های زندگیتون چه‌طور تبدیل به ممکن میشه …

اونوقت مطمئن باشید “حالتون خوب میشه!”

پ ن: روایت بسیار مهمى از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم درباره شخص ‏بى‏ نماز نقل شده که دانستنش براى همه لازم است:

هر کس نماز را ترک کند خداى متعال او را به پانزده عقوبت مبتلا کند،  شش عقوبت در دنیا،  سه عقوبت نزدیک مرگ، سه عقوبت در قبر و سه عقوبت در قیامت:

اما شش عقوبت در دنیا: ۱. بى‏ آبرو شود. ۲. برکت از مالش برود. ۳. عمر و ثروتش زیاد نگردد. ۴. خوبى‏ هایش قبول حق نشود. ۵. دعایش به اجابت نرسد. ۶. مشمول دعاى صالحان نگردد.

اما سه عقوبت نزدیک مرگ: ۱. سکرات مرگ بر او سخت شود. ۲. گرسنه از دنیا برود. ۳. تشنگى هرگز از او برطرف نگردد.

اما سه عقوبت در قبر: ۱. با درد و غم قرین باشد. ۲. در تاریکى محض بسر برد. ۳. تا قیامت در عذاب باشد.

اما سه عقوبت در قیامت: ۱. حساب بر او دشوار شود. ۲. خدا دشمن وى گردد، و به او نظر رحمت نکند، و او را عذاب دردناک رسد. ۳. از قبر چون حیوان وارد قیامت شود و سپس با ذلت و خوارى رهسپار دوزخ گردد.

حمیدرضا صادقی

مطلب پیشنهادی

الهی العفو

خدا که انقدر مهربون نیست!

ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ[1] بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را این یک جلوه مهربانی خداست دیگه! بخونید من جوابتون رو میدم آقا اینجوری باشه ما با یه شب قدر بیست و سوم از اولیاءالله می‌شویم؟! بله قطعا همینطوره...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *