شنبه , ۲۳ تیر, ۱۳۹۷
خانه / یادداشت / امروز زوجه یا فرد؟!

امروز زوجه یا فرد؟!

در انتظار سبز شدن چراغِ قرمزِ یکی از چهار راه‌های نسبتا شلوغ و پر رفت‌و‌آمد، غرق در فکر بودم که ناگهان با صدای بوق ماشین کناری به خودم آمدم

شیشه سمت شاگرد را پایین دادم تا صدای راننده ماشین کناری را بشنوم.

-سلام آقا.

-سلام کردم… مردی حدودا ۳۵ ساله با ظاهری آراسته و شیک، پشت ماشینی کمابیش گران نشسته بود.

-با لبخند ملیحی بر روی لب سوال کرد: هنوز طرح زوج و فرد هست؟!

-گفتم: بله

بعد از گرفتن یک کام سنگین از سیگارش، مانند ژست سیگاری‌هایِ حرفه‌ایِ فیلم‌ها، همزمان که دود غلیظی را از دهانش  بیرون می‌داد با نگاهی شبیه نگاه معلمان به شاگردان تنبلِ خود، مجددا سوال کرد: امروز زوجه یا فرد؟!

-من هم مثل شاگرد زرنگ‌ها که جواب همه سوالا رو بلد بودند و جواب‌هاشون چماق می‌شد تو سرِ شاگرد تنبل‌ها، گفتم: دوشنبه است دیگه!! زوجه !!

بی‌درنگ پرسید: زوج یعنی همون ۲و۴و۶و۸و۱۰ ؟!

کمی جا خوردم، ولی با خود گفتم حتما خیلی فرد شوخ طبعی است که پشت چراغ قرمز هم دست از شوخی بر نمی‌دارد! اما قیافه‌اش که جدی بود..؟ بهرحال با کمی تعجب جواب دادم: بله! همینطوره!!

خاکستر سیگارش را بیرون تکاند و با خنده‌ای جدّی گفت: همیشه زوج و فرد را اشتباه می‌کنم! ممنون!

چراغ راهنما سبز شد و رفت…

در آن لحظه چراغ‌های زیادی در سر من روشن شد… چراغ‌هایی حاکی از شوکه شدن و گیج بودن از این اتفاق… آیا واقعا هنوز زوج و فرد را نمی‌دانست؟ می‌شود؟! داریــم؟؟

مطلب پیشنهادی

حمیدرضا صادقی

زیبا و زیباتر

اولیاء خدا آمده‌اند تا بگویند دزدی بد است؟ ظلم بد است؟ دروغ بد است؟ این‌ها دین می‌خواهد؟ این‌ها امام حسین می‌خواهد که به خاطرش به گودی قتلگاه برود و تیکه تیکه شود؟ ندیده اید تا حالا این آدم‌های بی دین همه‌شان می گویند دزدی بده، دروغ بده، ظلم بده و ...؟ در فیلم‌ها ندیده‌اید؟ فیلم‌های هندی، کره‌ای، ژاپنی، هالیوودی و... همه می‌گویند دزدی بده، دروغ بده و... به خاطر این خداوند پیامبر می‌فرستد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *